• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6690-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حضور پررنگ بانوان «عمانی» در پست‌های مدیریتی این کشور

مدیرکل همکاری‌های خدمات سلامت استان ظفار عمان گفت: بانوان در عمان در پست‌های مختلفی همچون وزارتی، عضو شورای شهر، نماینده، سفیر، آموزش و بهداشت فعالیت دارند همچنین نقش زنان در خانواده پررنگ است، زنان باقدرت و خلاقیت و ابتکار عمل در خانه حضور دارند مسائل خانواده را نیز مدیریت می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، خالدالمشیخی مدیرکل همکاری‌های خدمات سلامت استان ظفار عمان و رئیس هئیت بازدیدکننده کشور عمان از قزوین، در نشست تبیین دستاوردهای طرح جامع سلامت ایران که امروز با حضور استانداران و مدیران کشور عمان در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: کشورهای ایران و عمان در عرصه‌های مختلف جغرافیایی، تاریخی و انسانی دارای مناسبات کهنی هستند که قابل‌توجه است.

وی افزود: می‌توانیم بگوییم در زمینه‌های تاریخی این مناسبات زبانزد همه است و در مناسبات جغرافیایی نیز مرز آبی امن و طولانی بین دو کشور به وجود آمده است، در عرصه انسانی نیز دین یکسان در دو کشور و روابط خویشاوندی وجود دارد.

رئیس هیئت عمانی یادآور شد: از اینکه در قزوین هستیم خوشحال هستیم، مسائل بهداشتی خوبی در این استان در حال اجرا است و در خصوص جاده مخصوص دوچرخه‌سواران و تأکید شورای شهر قزوین بر این مسائل دریافتیم که فعالیت‌های سودمندی در این استان اجراشده است.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز در عمان فعالیت‌های مشابهی داریم که فرق‌های جزئی دارد اما با همین روند و گرایش و با اندکی تفاوت در عمان انجام می‌دهیم و شهرک‌ها و روستاهای سلامت داریم؛ هر ولایت را یک والی اداره می‌کند و این فعالیت‌ها تحت نظر والی انجام می‌شود.

خالد تأکید کرد: فعالیت‌ها توسط کمیته‌های سلامت و کمیته‌های امور شهرداری‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و اعضا آن را افراد مختلفی تشکیل می‌دهند و همه در کنار والی فعالیت می‌کنند؛ فعالیت‌های عمان با همان کیفیت ایران انجام می‌شود؛ ما در کشور عمان وزیر بهداشت و وزیر کشور نیز مانند ایران در کنار هم به اجرای این فعالیت‌های می‌پردازند.

وی افزود: بانوان در عمان در پست‌های مختلفی همچون وزارتی، عضو شورای شهر، نماینده، سفیر، آموزش و بهداشت فعالیت دارند همچنین نقش زنان در خانواده پررنگ است، زنان باقدرت و خلاقیت و ابتکار عمل در خانه حضور دارند مسائل خانواده را نیز مدیریت می‌کنند.
 
در ادامه این مراسم هیئت عمانی از مراکز بهداشتی سطح شهر قزوین بازدید و با روند فعالیت آن ها آشنا شدند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: