• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5391-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه:

دنبال کردن منافع شخصی جایگاه شورا را تضعیف می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه گفت: برخی در شورای شهر به دنبال منافع شخصی خودشان هستند که این مسئله باعث تضعیف جایگاه شورا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی کاظمی در نشست خبری شهرداری محمدیه شب گذشته برگزار شد، تصریح کرد: وظیفه مهم شورای شهر نظارت بر عملکرد، حساب، درآمد، پروژه‌ها و اقدامات انجام شده توسط شهرداری است.

وی افزود: باید توجه داشت که نظارت نباید با دخالت در کار شهرداری جابه‌جا شود، همچنین ثبات مدیریت در شهرداری مسئله جدی است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه تأکید کرد: محمدیه برخلاف شهرهای دیگر از ثبات مدیریت خوبی برخوردار است و شهرداران فرصت اجرای برنامه‌های خود را دارند.

وی اظهار کرد: ما در محمدیه شهرداری با سابقه نه ساله داشتیم و هم‌اکنون نیز شهردار فعلی با دلسوزی به مردم خدمت می‌کند و شورای شهر در کنار شهردار قرار دارد.

کاظمی خاطرنشان کرد: گاهی مسائل شخصی باعث رنجش خاطر برخی از افراد می‌شود این در حالی است که اعضای شورا و شهردار باید منافع شخصی را کنار بگذارند و به فکر رشد شهر باشند.

وی افزود: برخی در شورا به دنبال منافع شخصی و برخی به دنبال تغییر شهردار هستند، همه این موارد باعث تضعیف جایگاه شورا می‌شود.

موضوعات شهرستان شدن محمدیه و ساخت بیمارستان مهرگان نياز به حمايت مسئولان دارد

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه بیان کرد: در محمدیه این موارد دیده نمی‌شود اما در شهر الوند به‌وفور شاهد جابه‌جایی شهردار و سرپرست شهرداری هستیم.

وی تصریح کرد: آنچه باید موردتوجه قرار بگیرد شفاف‌سازی است، ممکن است شهرداری نقصی داشته باشد که اعضای شورا باید در رفع آن کمک کنند.

کاظمی عنوان کرد: در زمان شهردار فعلی محمدیه، آرامش به شهر برگشته و پروژه‌های متوقف‌شده شروع به کار کردند.

وی تأکید کرد: مهرگان در سرانه‌های مختلف ازجمله آب، حفاظت از فضای سبز، تجهیزات آتش‌نشانی کمبودهایی دارد که رفع این‌ها نیاز به بودجه دارد که درخواست آن را ارائه کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه یادآور شد: بعد از قزوین، محمدیه بزرگ‌ترین شهر استان است که باید موردتوجه ویژه مسئولین استان قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: پیگیری دو موضوع شهرستان شدن محمدیه و دوم ساخت بیمارستان سجادیه ناحیه شهری مهرگان اساساً از دسترس ما خارج است ولی از نمایندگان مجلس درخواست کردیم که پیگیری کنند اما متأسفانه پیگیری‌های ما تاکنون به نتیجه نرسیده و نیازمند همکاری مسئولان استان هستیم.

کاظمی بیان کرد: در ناحیه شهری مهرگان با کمبود سرانه‌های ورزشی روبه‌رو هستیم، مجموعه ورزشی و چمن مصنوعی در مهرگان هفته آینده با حضور وزیر ورزش افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دفع زباله‌های صنعتی ورودی ناحیه شهری مهرگان توسط یک شرکت پیمانکاری، در مرحله بررسی قضایی قرار دارد که دادستان محمدیه در این خصوص پاسخ خواهند داد.

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه در پایان بیان کرد: ما در شورای شهر هیچ‌گونه تنشی نداریم و همه جلسات ما بروز برگزار می‌شود، شهردار باید جایگاه شورا را حفظ کند اما به این معنا نیست که اعضا شورا هم هرچه دلشان می‌خواهد بگویند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: