• جمعه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5891-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

نوبخت خبر داد:

بودجه 366 هزار میلیارد تومانی دولت برای رونق تولید

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اعلام اینکه دولت حدود 366 هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های رونق تولید در نظر گرفته است، افزود: سازمان برنامه‌وبودجه از سوی دولت هشت برنامه را در حوزه‌های مختلف تولید تعریف کرده که ازجمله این حوزه‌ها می‌توان به کشاورزی، مسکن و صنعت اشاره کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمدباقر نوبخت شب گذشته در افتتاح فاز یک شرکت ویتانا واقع در شهرک صنعتی کاسپین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت حدود 366 هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های رونق تولید در نظر گرفته که 345 هزار میلیارد تومان آن برای تبصره 18 است؛ در این تبصره دولت هشت برنامه رونق تولید پیش‌بینی کرده است.

وی اضافه کرد: سازمان برنامه‌وبودجه از سوی دولت هشت برنامه را در حوزه‌های مختلف تولید تعریف کرده که ازجمله این حوزه‌ها می‌توان به کشاورزی، مسکن و صنعت اشاره کرد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه عنوان کرد: تولید فقط معطوف به واحدهای صنعتی نمی‌شود بلکه دولت علاوه بر طرح‌های تولیدی می‌تواند با همراهی و مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی سرمایه‌گذاری کند که این امر تولید و اشتغال را به همراه خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه هفته گذشته دولت 27 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه دشمن بی‌رحمانه‌ترین و شدیدترین شرایط تحریمی را اعمال کرده ولی خود را برای تولید آماده کرده‌ایم که در این میان تسهیلات بانکی و سهم آورده بخش خصوصی در واحدهای تولیدی اعم از صنعتی و یا کشاورزی می‌تواند ما را به رونق موردنظر برساند.

نوبخت بیان کرد: فاز یک شرکت ویتانا افتتاح شد که این اقدام علاوه بر افزایش تولید در صادرات نیز قابل‌توجه است چراکه این واحد صادرات به کشورهای دنیا را دستور کار خود قرار داده که بسیار مهم و حائز اهمیت است.

معاون رئیس‌جمهور در پایان با تأکید بر اینکه در سال رونق تولید زمینه افتتاح دیگر واحدها فراهم است، تصریح کرد: دولت خود را موظف می‌داند از بخش غیردولتی حمایت کند تا با مشارکت هم افزایش تولید را شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: