• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

پیش‌بینی کاهش قیمت سیب‌زمینی طی روزهای آینده

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت استان قزوین اعلام کرد: در حال حاضر میانگین قیمت سیب‌زمینی در بازار 8000 تومان است که پیش‌بینی می‌شود قیمت آن در هفته جاری به 5000 تا 6000 تومان برسد.

علی‌اکبر کبیری معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: با توجه به صادرات سیب‌زمینی شاهد افزایش قیمت آن بودیم که با محدودیت صادرات و دریافت سیب‌زمینی‌های سایر استان‌ها شاهد کاهش قیمت در هفته جاری خواهیم بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر میانگین قیمت سیب‌زمینی در بازار 8000 تومان است که پیش‌بینی می‌شود قیمت آن در هفته جاری به 5000 تا 6000 تومان برسد.

کبیری در خصوص شکر عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده سهمیه قابل‌توجهی شکر به میزان 8000 تُن به استان تخصیص پیدا کرد که در حال جذب آن هستیم؛ در استان 8000 تُن شکر برای اصناف، صنایع غذایی و نوشیدنی و 2000 تُن نیز برای مصارف خانگی اختصاص پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: شکر مصارف خانوار در کلیه مراکز و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای توزیع‌شده است و علاوه بر آن نیز با اتحادیه خواروبار و بنکداران هماهنگی لازم برای توزیع شکر در بین اعضا صورت گرفته است تا برای عرضه در دسترس مردم قرار گیرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت استان قزوین بیان کرد: قیمت هر کیلوگرم شکر فله برای مصرف‌کننده 3400 تومان است و فروش با قیمت بیشتر از این رقم تخلف محسوب می‌شود.

مردم کمتر مرغ می‌خرند

وی خاطرنشان کرد: مرغ به‌اندازه کافی تولیدشده است و کمبودی در این خصوص وجود ندارد؛ با کاهش قیمت مرغ به کمتر از 11 هزار تومان خرید آن کاهش پیدا کرده است و مرغداری‌ها با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

کاهش 15 هزارتومانی قیمت گوشت قرمز

کبیری با اشاره به اینکه طی یک ماه اخیر قیمت گوشت قرمز 15 هزار تومان کاهش پیدا کرده است، اضافه کرد: با افزایش بارندگی‌ها در سال جاری و افزایش علوفه، میزان دام نیز افزایش پیدا کرد و همین امر موجب کاهش قیمت گوشت قرمز شده است، علاوه بر آن نیز واردات گوشت با ارز نیمایی به‌اندازه کافی بوده است و مردم خریدهای خود را مدیریت‌شده انجام داده و از خریدهای اضافی خودداری کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: