• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-291-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واگذاری 703 هکتار از اراضی ملی برای اجرای طرح‌های کشاورزی استان قزوین

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از واگذاری 703 هکتار از اراضی ملی در قالب اجرای طرح‌های این کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پرویز عبدی اظهار کرد: واگذاری این اراضی برای اجرای طرح‌های کشاورزی از قبیل طرح‌های دامپروری، مرغداری و دیگر طرح‌های غیرکشاورزی مانند احداث کارخانه و کارگاه‌های صنعتی در قالب طرح طوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 703 هکتار زمین از اراضی ملی در قالب طرح‌های پرورش شترمرغ، گاوشیری، زیتون‌کاری،گلخانه، نیروگاه‌های خورشیدی و بادی، جایگاه سوخت و شهرک صنعتی واگذار شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین بابیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال برای بیش از 500 نفر در منطقه فراهم می‌شود، افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون میزان تخصیص اراضی ملی که از طرف اداره کل منابع طبیعی به امور بیش از 336 هکتار است که در ماه‌های آینده تصویب و عقد قرارداد طرح‌های جدید زیتون‌کاری، پسته‌کاری نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اراضی ملی به طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا در مسیر توسعه استان قرار دارد، بیان کرد: پس از تأمین سرمایه‌گذار؛ مهم‌ترین بحث تأمین زمین موردنظر در نقطه دلخواه سرمایه‌گذار است که سازمان جهاد کشاورزی متولی بحث زمین است.

عبدی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی و برنامه‌ریزی مناسب در راستای تسهیل و تأمین زمین موردنظر جهت سرمایه‌گذارانی که دارای اهلیت کافی برای اجرای طرح هستند اقدام می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه واگذاری اراضی ملی جهت اجرای طرح‌های اشتغال‌زا و تولیدی در استان از اولویت‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: امکان فسخ قرارداد و استرداد زمین درصورتی‌که طرح در موعد مقرر به بهره‌برداری نرسد هم از مزایای واگذاری اراضی ملی به طرح‌های تولیدی و صنعتی است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین یادآور شد: همچنین جلوگیری از تغییر کاربری اراضی مرغوب کشاورزی به‌منظور اجرای طرح‌های تولیدی، ارزان بودن اراضی ملی نسبت به اراضی زراعی جهت سرمایه‌گذاری از مزایای واگذاری اراضی ملی به طرح‌های تولیدی به شمار می‌رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: