• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

مدیران دغدغه امنیت شغلی کارگران را داشته باشند/ کاهش 20 درصدی تعدیل نیرو در قزوین

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: ایجاد امنیت شغلی کارگران باید از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران واحدهای تولیدی باشد و در این مسیر، تشکل‌ها و خانه کارگری موجب ایجاد امنیت در جامعه کارگری می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی در دیدار با احزاب و تشکل‌های خانه کارگری استان که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تشکل خانه کارگری مجموعه بزرگی از خانواده کارگری استان است و مشکلات این حوزه باید به‌سرعت و با جدیت پیگیری شود.

وی ادامه داد: جامعه کارگری قشر زحمتکش و سربازان خط تولید بوده و مجموعه کار و کارگر و خانه کارگر شبیه مثلثی است که موجب رونق تولید می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار صحت اشاره به دغدغه‌های قشر کارگری اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های این قشر امنیت شغلی است که تلاش همه باید پایداری این امنیت برای قشر کارگر باشد و در این مسیر، تشکل‌ها و خانه کارگری موجب ایجاد امنیت در جامعه کارگری می‌شود.

حبیبی ادامه داد: امنیت شغلی جزو اولویت‌های ما بوده و بر اساس پیگیری‌های انجام‌شده در بحث حل مشکلات واحدهای تولیدی، در دو ماه ابتدای سال‌جاری، میزان تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی نسبت به سال قبل کمتر بوده و بررسی‌ها و گزارش‌های میدانی نشان‌دهنده کاهش 20 درصدی تعدیل نیرو در استان است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات اقتصادی استان افزود: یکی از مهم‌ترین جلسات اقتصادی استان، جلسات کار و تولید است و در این مسیر دستگاه قضا نیز پیگیر امور هستند.

معاون سیاسی استاندار با مهم خواندن بحث درمان کارگران تصریح کرد: بحث درمان باید با حساسیت و جدیت دنبال شود و هر راهکاری برای بهبود و پیشگیری از اتفاقات بحث درمان کارگران انجام شود.

حبیبی در اشاره به مصوبات جلسه به بحث پیگیری مدیران بازنشسته و به‌کارگیری مجدد آن‌ها در دستگاه‌ها، اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین ثبات مدیریت واحدهای تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید نگرانی‌های حوزه مدیریت به جامعه کارگری منتقل شود.

معاون سیاسی استاندار ایجاد مکان مناسب جهت اجتماع کارگران در مراسم مختلف و ایجاد شورای نظارت بر بیمارستان رحیمیان الوند را از اولویت‌های رسیدگی به مشکلات جامعه کارگری دانست.

حبیبی در ادامه بیان کرد: در بحث توجه به مهارت، مدیران واحدهای تولیدی گله‌مند بوده و لازم است تا کارگران آموزش لازم درزمینهٔ فنی و تخصصی، مهارت افزایی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: