• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1590-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

وجود 1642 بیمار روان مزمن در قزوین

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: استان قزوین دارای هزار و 642 بیمار روان مزمن است که در کمیسیون تشخیص نوع و شدت معلولیت سازمان بهزیستی شرکت کرده و در حال حاضر دارای پرونده در سازمان هستند.

علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، تصریح کرد: استان قزوین دارای دو مرکز درمان و شبانه‌روزی بیماران روان مزمن ویژه آقایان جمعاً با ظرفیت 160 نفر و دو مرکز نگهداری و شبانه‌روزی بانوان جمعاً به ظرفیت 110 نفر است.

وی افزود: این مراکز به ارائه خدمات شبانه‌روزی و توان‌بخشی از قبیل خدمات پزشکی، روان‌پزشکی، روانشناسی، مددکاری، پرستاری مجهز هستند؛ در حال حاضر قسمت عمده‌ای از ظرفیت این مراکز توسط بیمارانی که در این مراکز پذیرش‌شده‌اند، تکمیل‌شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: استان قزوین دارای 1642 بیمار روان مزمن است که در کمیسیون تشخیص نوع و شدت معلولیت سازمان بهزیستی شرکت کرده و در حال حاضر دارای پرونده در سازمان هستند که از این تعداد 860 تن مربوط به شهرستان قزوین، 284 تن مربوط به شهرستان البرز، 208 تن مربوط به شهرستان تاکستان، 138 تن مربوط به شهرستان بوئین‌زهرا، 115 تن مربوط به شهرستان آبیک و 37 تن مربوط به شهرستان آوج هستند.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای 72 بیمار روان مجهول‌الهویه و بدسرپرست است که با دستور مقام محترم قضائی به مراکز شبانه‌روزی و نگهداری ارجاع شده‌اند؛ جهت رفاه حال بیماران روانی که به بهبودی نسبی رسیده‌اند نیز یک مرکز با عنوان خانه یک‌چهارم راهی روان مزمن، ویژه آقایان نیز تأسیس‌شده است.

وارثی تأکید کرد: همچنین این استان دارای یک مرکز ویزیت در منزل بیماران روان مزمن با ظرفیت 70 نفر است که خدمات روان‌پزشکی و پرستاری و روانشناسی را به بیماران ارائه می‌دهد، مطابق دستورالعمل‌های حمایت‌های مالی، این سازمان به 298 بیمار روان مزمن مستمری پرداخت می‌کند و به خدمات موردی، بیمه، درمانی، دانشجویی، تحصیلی، مسکن را نیز به فراخور نیاز این عزیزان ارائه می‌دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: