• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1990-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش ۲۱ تا ۲۳ درصدی نرخ سرویس مدارس در قزوین

در جلسه شب گذشته شورای شهر لایحه افزایش نرخ سرویس مدارس بین 20 تا 30 درصد اعلام‌شده بود که اعضای شورای شهر در این جلسه با افزایش 21 تا 23 درصدی نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی جاری موافقت کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، در جلسه شورای شهر قزوین که شب گذشته برگزار شد صورت‌جلسه کارگروه ماده 18 و نامه فرمانداری قزوین برای تصویب قیمت و نرخ افزایش سرویس مدارس با حضور ایران‌خواه نماینده شهرداری در این کارگروه و نماینده اولیا و مربیان و نماینده آموزش‌وپرورش در سال تحصیلی جاری توسط اعضای شورا تصمیم‌گیری شد.

مهدیه‌سادات قافله‌باشی در این جلسه با اشاره به لایحه ارائه‌شده گفت: موضوع این لایه تغییر نرخ کرایه پیشنهادی سرویس مدارس دانش‌آموزی سال 98 -99 است که باید اعضا بررسی لازم را انجام دهند، طبق این لایحه نرخ پیشنهاد برای سواری از مسافت یک تا شش کیلومتر هستند که چهار سرنشین دارد 103 هزار تومان در هرماه است که پیشنهاد داده‌شده این مبلغ به 135 هزار تومان افزایش پیدا کند که 31 درصد می‌شود.

وی افزود: همچنین نرخ کرایه سرویس مدارس در همین مسافت در ون با 10 سرنشین 65 هزار تومان است که پیشنهادشده است با افزایش 30 درصد به 85 هزار تومان برسد، همچنین مینی‌بوس و اتوبوس 45 هزار تومان بود که پیشنهادشده است 60 هزار تومان است.

این عضو شورا بیان کرد: نرخ پیشنهادی کرایه سرویس مدارس در مساحت شش تا 12 کیلومتر در سواری 150 هزار تومان، ون 100 هزار تومان و مینی‌بوس و اتوبوس 65 هزار تومان در هرماه در نظر گرفته‌شده است، از مبالغی دریافتی باید 91 درصد به راننده، سه درصد جهت عوامل اجرایی، سه درصد برای پیمانکار فعال در سرویس دانش‌آموزی و سه درصد بابت ارتقا سطح کیفی مدارس پرداخت گردد.

وی تأکید کرد: مدیران مدارس مجاز نیستند بیشتر از ظرفیت مندرج در کارت خودرو، دانش‌آموزان را سوار کنند، مینی‌بوس‌ها و اتوبوس‌ها باید داخل کوچه دانش آموزان را سوار کنند و مسئولیت خودرو بر عهده سازمان تاکسیرانی است.

افزایش کرایه سرویس مدارس بیشتر از 20 درصد متناسب با تورم نیست

 احد چگینی عضو دیگر شورای شهر قزوین نیز در ادامه جلسه تأکید کرد: افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس بیشتر از 20 درصد متناسب با تورم نیست، از طرفی دیگر به دلیل گران شدن قطعات خودرو باید افزایش کرایه قابل‌توجه باشد تا مورد رضایت رانندگان قرار گیرد.

وی افزود: افزایش سرویس مدارس باید معقولانه باشد که مورد رضایت رانندگان و از طرف دیگر خانواده‌های دانش‌آموزان راضی باشند، برای کسب این رضایت، شهرداری می‌تواند بسته حمایتی برای رانندگان سرویس مدارس در نظر بگیرد تا بخشی از هزینه‌ها جبران شود .

در پایان این جلسه با نظر اعضا نرخ سرویس مدارس سال 98 – 99 به مساحت یک تا شش کیلومتر در 125 هزار تومان، در ون 80 هزار تومان و مینی‌بوس و اتوبوس 55 هزار تومان در هرماه، همچنین نرخ کرایه سرویس مدارس در مسافت 6 تا 12 کیلومتر در سواری 145 هزار تومان، ون 95 هزار تومان و مینی‌بوس و اتوبوس 60 هزار تومان در هرماه مصوب شد که به‌طور میانگین کرایه سرویس مدارس سال 98-99 نسبت به سال گذشته 21 تا 23 درصد افزایش یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: