• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-894-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

اماواگرهای برگزاری شورای فرهنگ عمومی در قزوین

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قزوین در پاسخ به وضعیت شورای فرهنگ عمومی در استان قزوین و علت برگزار نشدن این شورا گفت: به‌محض جمع‌آوری نظرات اعضا توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و بررسی آن نشستی با حضور استاندار قزوین و نماینده ولی‌فقیه در استان برای برگزاری شورای فرهنگ عمومی استان قزوین خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، شورای فرهنگ عمومی قرارگاه اصلی مهندسی فرهنگی است که باید آن را اتاق فرمان فرهنگی یا ستاد عالی فرهنگی و علمی دستگاه‌های یک استان اعم از دستگاه‌های فرهنگی و سایر دستگاه‌ها به‌حساب آورد. آخرین جلسه این شورای بااهمیت اما در حاشیه در استان قزوین، مربوط به آذرماه سال 97 بود و از آن به بعد برگزاری این جلسات به حالت تعویق درآمده است. هر چند در اجرایی شدن مصوبات این شورا نیز حرف بسیار است با این حال از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین به‌عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان پیگیر آخرین وضعیت این شورا شدیم.

حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، در پاسخ به وضعیت شورای فرهنگ عمومی در استان قزوین و علت برگزار نشدن جلسات این شورا اظهار کرد: برنامه خود را در قالب نامه‌هایی برای اعضای این شورا ارسال کرده‌ایم تا نظرات خود را در حوزه نیازهای استان و برنامه‌های پیشنهادی در حوزه فرهنگ برای ما بفرستند.

وی افزود: به‌محض جمع‌آوری نظرات اعضا توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و بررسی آن در مرکز پژوهش‌های این اداره نشستی با حضور استاندار قزوین و نماینده ولی‌فقیه در استان خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین با بیان اینکه اکثر اعضا برنامه‌های خود را برای دبیرخانه شورا ارسال کرده‌اند، اعلام کرد: تلاش می‌کنیم در اولین فرصت شورای فرهنگ عمومی در استان قزوین برگزار شود.

وی عنوان کرد: البته تنها ما نبوده‌ایم که این جلسات را برگزار نکرده‌ایم بلکه در گذشته نیز این جلسات برگزار نمی‌شد.

حجت‌الاسلام حسینی تأکید کرد: با این حال بنده پیگیری‌هایی را در همه زمینه‌ها و به‌ویژه مباحث فرهنگی و قرآنی دارم و برنامه‌ریزی‌هایی را در این زمینه خواهم داشت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با هماهنگی اعضا، نخبگان و چهره‌های فرهنگی مؤثر استان این شورا برگزار و مصوبات آن نیز مؤثر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: