• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7290-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح اولین مرکز حمایت از کودکان کار در تاكستان

به مناسبت هفته بهزیستی اولین مؤسسه حمایت از کودکان کار و خیابان با عنوان مؤسسه چتر خانواده مهربانی در شهر تاکستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به مناسبت هفته بهزیستی با حضور مسئولان استانی و شهرستان تاكستان اولین مؤسسه حمایت از کودکان کار و خیابان امروز در تاكستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین در اين مراسم گفت: هدف از راه‌اندازی این‌گونه مراکز براي پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در راستای تحقق آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابانی است.

وی ادامه داد: برای حمایت از کودکان کار در معابر و چهار راه‌ها بهترین روش به‌جای ترحم و دلسوزی ارائهٔ بسته‌های تغذیه‌ای مناسب و اهدای محصولات فرهنگی است.

علیرضا وارثی مدیرکل امور بهزیستی استان قزوین نيز با تأکید بر برنامه‌های شناسایی و ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: ۱۸ دستگاه متولی ساماندهی کودکان کار و خیاباني، کودکان مهاجر و اتباع کشورهای خارجی، کودکان طلاق و اعتیاد، بد سرپرست و بی‌سرپرست و خانواده‌های دچار فقر فرهنگی و اقتصادی فعالیت می‌کنند.

بهمن طاهرخانی نماينده مردم تاكستان در مجلس هم در اين مراسم اظهار کرد: فعالیت زنان و کودکان کار در معابر، خیابان‌ها و کارگاه‌های حاشیه‌ای و بدون مجوز از گذشته تاکنون در حیات اجتماعی جامعه موجب رواج بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جبران‌ناپذیر شده است.

طاهرخانی ادامه داد: امیدواریم با گسترش چنین مراکزی در حمایت از این نوع کودکان بتوان در تمام زمینه‌ها ازجمله مددکاری اجتماعی، آموزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری، مشکلات را تقلیل داد.

به گزارش ايسنا به مناسبت هفته بهزيستی چندين طرح و پروژه خدماتی و حمايتی از جمله افتتاح مسكن مددجويی، افتتاح مركز بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر، افتتاح مركز نگهداری و توان‌بخشی شبانه‌روزی معلولين دختر بالای 14 سال و افتتاح پروژه عمرانی تعميرات اساسی مركز نگهداری و توان‌بخشی معلولين پسر بالای 12 سال با اعتباری بالغ بر 400 ميليون تومان صورت گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: