• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4491-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

آیا تغییر مسیر پل امام رضا (ع) از باغستان انجام خواهد شد؟

در گفت‌وگو با معاون رئیس‌جمهور و استاندار قزوین آخرین وضعیت پل امام رضا (ع) و باغستان قزوین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، باغستان قزوین به‌عنوان میراثی کهن همواره دست‌خوش تغییرات بسیار است که تازه‌ترین چالش پیش رو عبور شاخه دوم پل امام رضا (ع) از میان باغستان است که بی‌شک می‌تواند تهدیدات بسیاری را برای آن ایجاد کند.

در سفر یک‌روزه علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی این موضوع را پیگیر شدیم.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از دهکده طبیعت در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا قزوین اظهار کرد: در بازدیدها موضوع باغستان قزوین نیز در نظر گرفته شده تا از نزدیک بتوانیم چالش‌های پیش روی آن را موردبررسی قرار دهیم.

وی افزود: در خصوص باغستان چند هفته گذشته با استاندار قزوین گفت‌وگویی داشته و تأکید کردم باغستان بسیار موضوع مهمی در حریم شهر است.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داریم چراکه نابودی مضرات زیادی دارد و باید بسیار مراقب آن باشیم.

مونسان تأکید کرد: باید تلاش کنیم تا باغستان به فضایی برای موضوع گردشگری تبدیل شود؛ در خصوص پل عنوان‌شده و عبور آن از باغستان نیز پیگیری لازم را خواهیم داشت.


استاندار قزوین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: مشاورانی برای مطالعه مجدد این طرح درنظر گرفته‌ایم تا زمینه تغییر مسیر آن ایجاد شود.

عبدالمحمد زاهدی خاطرنشان کرد: به‌طور حتم بحث تغییر مسیر پل دنبال می‌شود تا کمترین آسیب به باغستان وارد شود و در این میان درخت‌های اندکی که در مسیر هستند نیز جابه‌جا خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: