• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-5091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار قزوین:

فرآیند صدور راه‌اندازی گلخانه‌ها در قزوین تسریع شود

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: فرآیند صدور راه‌اندازی گلخانه‌ها در استان تسریع شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی در دومین جلسه ستاد اجرایی محصولات گلخانه‌ای و آبیاری نوین که در سالن جلسات معاونت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای آنچه برای استان مهم است افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای است تا حوزه کشاورزی نیز صادرات محور شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین بابیان اینکه در احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای پیشرفت قابل‌توجهی نداشتیم، عنوان کرد: استان قزوین ظرفیت و شرایط لازم برای احداث و راه‌اندازی مجتمع‌های گلخانه‌ای را داراست اما در این زمینه عقب هستیم و باید علت‌های آن بررسی شود.

وی افزود: حوزه کشاورزی باید مثل حوزه صنعت اقتصادی شود و تنها راه آن تمرکز روی تولیدات گلخانه‌ای است که باید به کیفیت محصول نیز توجه شود.

حبیبی تأکید کرد: برای راه‌اندازی مجتمع‌های گلخانه‌ای هیچ‌گونه محدودیت منابع مالی نداریم و سیستم بانکی نیز در این زمینه کاملاً همراه است.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار بابیان اینکه علت عدم پیشرفت راه‌اندازی مجتمع‌های گلخانه‌ای باید بررسی شود، خاطرنشان کرد: فرمانداران و مدیران شهرستانی باید نسبت به اهلیت متقاضیان مجتمع‌های گلخانه‌ای با حساسیت بیشتری عمل کنند.

حبیبی تأکید کرد: دستگاه‌های متولی صدور مجوز نیز مهلت قانونی صدور مجوز را رعایت کنند و اگر بیشتر از مهلت قانونی یعنی ۱۵ روز طول بکشد و پاسخی ارسال نشود به‌منزله نظر مثبت خواهد بود.

معاون استاندار قزوین با اشاره به اینکه رویکرد و سیاست اصلی دولت، حمایت ویژه از مجتمع‌های گلخانه‌ای است بر تسریع در راه‌اندازی این مجتمع‌ها در استان تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: