• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-1392-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

ائمه جماعت وارد جریانات حزبی و جناحی نشوند

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار ائمه جماعت اقبالیه گفت: ائمه جماعت نباید وارد جریانات حزبی و جناحی شوند بلکه باید نگاه پدرانه به همه مردم و مسائل داشته باشند.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار ائمه جماعت اقبالیه که با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاطمیان امام جمعه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرمایند اگر بنده‌ای را خدا برای خدمت به بندگانش انتخاب کند، زمینه‌هایی را فراهم می‌آورد تا او در این خدمت سربلند بیرون بیاید.
 
امام‌جمعه قزوین ادامه داد: طبق حدیث امام رضا (ع) اگر خدا بنده‌ای را برای کاری انتخاب کند، شرح صدر به او می‌دهد، در رسالتی که شما به‌عنوان امام جماعت بر عهده دارید، برخورداری از شرح صدر بسیار مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید خود را امام جماعت همه مردم بدانیم، بیان کرد: کسی که از شرح صدر برخوردار است می‌تواند مشکلات و کاستی‌ها را تحمل کند، تنگ‌نظر نباشد، با دیگران بر اساس حزب و جناح رفتار نکند و امام جماعت همه مردم باشد.
 
وی تأکید کرد: ائمه جماعت نباید وارد جریانات حزبی و جناحی شوند بلکه باید نگاه پدرانه به همه مردم و مسائل داشته باشند تا بتوانند رسالت خود را به‌درستی انجام دهند.
 
آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه امام رضا (ع) می‌فرماید اگر خدا کسی را برای کاری انتخاب کند، قلبش را مملو از چشمه‌های حکمت می‌کند، عنوان کرد: حکمت و معرفت، فهم و شعور و معنویت در جان کسی که خدا او را انتخاب کند، به جوشش در می‌آید و خداوند به‌گونه‌ای علوم را به او الهام می‌کند که از پاسخ به هیچ سؤالی درمانده نمی‌شود و حیران نمی‌ماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: